Jeśli szukasz dobrego monitora graficznego. Zapraszamy do sklepu Partnera Graficznego Eizo

Wacom inaugurując nową serię tabletów Cintiq Pro, nie przewidział jednego problemu, a mianowicie iż komputery PC, posiadają na swój sposób atrapy gniazda USB-C.

Czemu atrapy, bo gniazda te nie maja bardzo ważnej opcji czyli ADP. Co ciekawe jest tak tylko w PC, maczki maja ją w każdym gdzie takie gniazdo jest.

Powoduje to niemożność podłączenia tabletu bezpośrednio do komputera przy użyciu tego łącza.

Trzeba wtedy skorzystać z dołączonej przejściówki Wacom Link. Niestety wymaga ona posiadania w komputerze gniazda minidisplayport(w maczkach to thunderbolt), lub displayport (wymaga dokupienia przewodu).

Co gorsza okazało się, ze Wacom Link pracuje maksymalnie w trybie 2K, co trochę zepsuło sens pracy z modelem 16″ o matrycy 4K.

Wacom wiedząc o problemie zaczął prace na nowym modelem Wacom Linka Plus.

Model tem nie tylko pracuje poprzez displayport w trybie 4K, ale posiada dodatkowe złącze HDMI, umożliwiające pracę w trybie 2K.

Do tego zmieniono obudowę, na dużo ładniejszą i wykonaną z metalu. Zmieniono też formę zasilania tabletu, teraz odbywa się to przez Wacom Link Plus, co powoduje uwolnienie jednego gniazda USB-C w tablecie i znacząco mniejszą plątaninę kabli.

Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć na obrazach poniżej.

Jeśli więc planujecie zakup modelu 13″ warto poczekać do końca lipca, bo wtedy w magazynach powinny pojawić się “nowe” modela oznaczone dodatkowo literką A, zawierające w pudełku zamiast Wacom Linka, Wacom Linka Plus. Tablet pozostaje ten sam.

W przypadku modelu 16″ wygląda to trochę inaczej, jeśli kupicie tablet u partnera Wacoma ( np. sklep http://transit.pl) może on załatwić Wam dosłanie Wacom Link Plusa. Co oznacza ze będziecie w jednej cenie mieli dwa Wacom Linki i ciut więcej przewodów do wykorzystania :), Oczywiście po dosłaniu nowych modeli, ta forma wygaśnie bo w pudełku będzie już Wacom Link Plus.

Warto też przy zakupie wziąć pod uwagę, gdzie kupimy nasz wymarzony tablet.

Jeśli szukacie miejsca, które pomoże Wam po zakupie, lepiej omijać sieciówki i tego typu sklepy i wybrać Certyfikowanego Partnera Wacoma, my nie boimy się pytań 🙂

1 reply
  1. Fel
    Fel says:

    Super!!!! Widzialem platanine kabli w zwykłym Cintiq i trochę mnie to przerazilo 😉 wiec wizja jednego kabla jest fantastyczna. A ten link malutki, spodziewałem sie że to bedzie bydle jak spory zasilacz do laptopa. Bardzo pozytywne zaskoczenie

    Odpowiedz

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.