Japońska firma technologiczna Wacom zaprezentowała nowe piórko Pro Pen 3D, z trzema przyciskami, które jest kompatybilne z aplikacjami do modelowania 3D, takimi jak ZBrush i Autodesk Maya.

Nowy Wacom Pro Pen 3D ma kilka funkcji, które sprawiają, że jest szczególnie przydatny do szkicowania i rzeźbienia obiektów 3D. Sekret nowego pióra jest prosty: wszystko sprowadza się do nowego trzeciego przycisku. Jest to prosty dodatek, który otwiera wiele nowych funkcji dla doodlerów korzystających z aplikacji do projektowania 3D, takich jak ZBrush firmy Pixologic i Maya Autodesk. Według Wacoma, funkcja przycisku jest domyślnie zaprogramowana do przewracania i obracania, pozwalając projektantom szybko odwracać swoje kreacje 3D bez odkładania pióra lub używania drugiej ręki.

W zależności od wymagań użytkownika, każdy z trzech przycisków pióra może zostać zaprogramowany do wykonywania różnych zadań, takich jak powiększanie, otwierania menu, a nawet bardziej szczegółowych poleceń: jeśli projektanci chcą szybko dodać pewne nacięcie lub zabarwienie do modelu 3D, na przykład mogą zaprogramować jeden z przycisków, aby aktywować jedną z tych funkcji.

Zaprojektowany do użytku z tabletem piórkowym Intuos Pro firmy Wacom MobileStudio Pro, Cintiq Pro lub 2017, Pro Pen 3D jest prawdopodobnie odpowiedni dla wielu dyscyplin, w tym (ale nie tylko) projektowania przemysłowego, projektowania gier, animacji, wirtualnych i rzeczywistości rozszerzonej oraz sztuki 2D i 3D.

Wacom twierdzi, że nowe piórko 3D opiera się na ustalonej bazie funkcji Pro Pen 2 firmy, która zawiera 8 192 poziomów czułości na nacisk – cztery razy bardziej czułe niż oryginalne pióro Wacom Pro Pen. “Wszystkie ustawienia i funkcje mogą być dostosowane przez użytkowników do ich preferowanego stylu pracy”, dodaje firma.

Są też inne nowe funkcje. Udoskonalone narzędzie do wymazywania ułatwia użytkownikom szybką zmianę szkiców 3D, a pióro zapewnia wyjątkową reakcję na pochylenie i śledzenie bez opóźnień, co zapewnia lepszą kontrolę nad kreacją.

Podczas gdy Pro Pen 3D jest zaprojektowany do pracy z innym sprzętem Wacom, jest całkiem otwarty pod względem oprogramowania, z którym może pracować, będąc kompatybilnym zarówno z aplikacjami Windows i Mac, w tym Solidworks, Rhino i innymi.

Niezależnie od wybranej aplikacji, pióro zapewnia “naturalne wrażenia cyfrowe i niezrównaną kontrolę bezpośrednio w dłoni użytkownika”, poprawiając wcześniejsze projekty dzięki zastosowaniu lufy aluminiowej i nieco cieńszej przyczepności.

Wacom Pro Pen 3D będzie dostępny w sklepie Wacoma w grudniu 20170 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.