Japońska firma technologiczna Wacom zaprezentowała nowe piórko Pro Pen 3D, z trzema przyciskami, które jest kompatybilne z aplikacjami do modelowania 3D, takimi jak ZBrush i Autodesk Maya.

Nowy Wacom Pro Pen 3D ma kilka funkcji, które sprawiają, że jest szczególnie przydatny do szkicowania i rzeźbienia obiektów 3D. Sekret nowego pióra jest prosty: wszystko sprowadza się do nowego trzeciego przycisku. Jest to prosty dodatek, który otwiera wiele nowych funkcji dla doodlerów korzystających z aplikacji do projektowania 3D, takich jak ZBrush firmy Pixologic i Maya Autodesk. Według Wacoma, funkcja przycisku jest domyślnie zaprogramowana do przewracania i obracania, pozwalając projektantom szybko odwracać swoje kreacje 3D bez odkładania pióra lub używania drugiej ręki.

W zależności od wymagań użytkownika, każdy z trzech przycisków pióra może zostać zaprogramowany do wykonywania różnych zadań, takich jak powiększanie, otwierania menu, a nawet bardziej szczegółowych poleceń: jeśli projektanci chcą szybko dodać pewne nacięcie lub zabarwienie do modelu 3D, na przykład mogą zaprogramować jeden z przycisków, aby aktywować jedną z tych funkcji.

Zaprojektowany do użytku z tabletem piórkowym Intuos Pro firmy Wacom MobileStudio Pro, Cintiq Pro lub 2017, Pro Pen 3D jest prawdopodobnie odpowiedni dla wielu dyscyplin, w tym (ale nie tylko) projektowania przemysłowego, projektowania gier, animacji, wirtualnych i rzeczywistości rozszerzonej oraz sztuki 2D i 3D.

Wacom twierdzi, że nowe piórko 3D opiera się na ustalonej bazie funkcji Pro Pen 2 firmy, która zawiera 8 192 poziomów czułości na nacisk – cztery razy bardziej czułe niż oryginalne pióro Wacom Pro Pen. “Wszystkie ustawienia i funkcje mogą być dostosowane przez użytkowników do ich preferowanego stylu pracy”, dodaje firma.

Są też inne nowe funkcje. Udoskonalone narzędzie do wymazywania ułatwia użytkownikom szybką zmianę szkiców 3D, a pióro zapewnia wyjątkową reakcję na pochylenie i śledzenie bez opóźnień, co zapewnia lepszą kontrolę nad kreacją.

Podczas gdy Pro Pen 3D jest zaprojektowany do pracy z innym sprzętem Wacom, jest całkiem otwarty pod względem oprogramowania, z którym może pracować, będąc kompatybilnym zarówno z aplikacjami Windows i Mac, w tym Solidworks, Rhino i innymi.

Niezależnie od wybranej aplikacji, pióro zapewnia “naturalne wrażenia cyfrowe i niezrównaną kontrolę bezpośrednio w dłoni użytkownika”, poprawiając wcześniejsze projekty dzięki zastosowaniu lufy aluminiowej i nieco cieńszej przyczepności.

Wacom Pro Pen 3D będzie dostępny w sklepie Wacoma w grudniu 20170 komentarzy

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji, napisać swoje zdanie?
Zrób to, czekamy na Twój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *