Wraz z nowa wersja tabletów Intuos Pro, pojawiła się ich nowa wersja-opcja, jest to model Paper Edition, czyli klasyczny tablet z dodanym pakietem umożliwiającym używanie go jako samodzielnego smartpada graficznego.

W drugim pudełku dostajemy dodatkowo:

  • specjalne piórko z wkładem 0,4mm
  • klips mocujący kartkę papieru
  • saszetkę
  • 3 dodatkowe wkłady do piórka
  • paczkę kartek do pracy

Różnica w pracy w porównaniu z konwencjonalnym tabletem polega na tym, że po naładowaniu baterii w tablecie, możemy zabrać go np. do lasu, tam usiąść sobie i po włączeniu go i przypięciu kartki rysować do woli, pomimo braku komputera.

Następnie jeśli chcemy szybko wysłać nasz rysunek, musimy połączyć się (bluetooth) z urządzeniem mobilnym posiadającym aplikację Inkspace i z niej możemy wysłać nasz rysunek, jako pdf, png, jpg, krzywe czy psd.

Lub gdy wrócimy do domu, możemy go podpiąć do komputera kabelkiem i zassać do Inkspace nasze rysunki i  np. wyeksportować je jako plik .svg by móc dopieścić obrazek np. w Affinity Designerze lub Adobe Ilustratorze, lub innym programie obsługującym krzywe i format .svg.

Efekt w postaci pdf, czy .jpg jest przyzwoity, ale pazur pokazuje dopiero jako wersja .psd lub .svg

Jak to wygląda w rzeczywistości pokażą te dwa pliki:

Pierwszy to skan papierowego rysunku

Drugi (do pobrania) – to tenże rysunek tylko wyeksportowany z tabletu w formacie .svg (rysunku w innym celu niż test, nie wolno używać bez zgody właściciela!!!).

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji, napisać swoje zdanie?
Zrób to, czekamy na Twój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *