Wraz z nowa wersja tabletów Intuos Pro, pojawiła się ich nowa wersja-opcja, jest to model Paper Edition, czyli klasyczny tablet z dodanym pakietem umożliwiającym używanie go jako samodzielnego smartpada graficznego.

W drugim pudełku dostajemy dodatkowo:

  • specjalne piórko z wkładem 0,4mm
  • klips mocujący kartkę papieru
  • saszetkę
  • 3 dodatkowe wkłady do piórka
  • paczkę kartek do pracy

Różnica w pracy w porównaniu z konwencjonalnym tabletem polega na tym, że po naładowaniu baterii w tablecie, możemy zabrać go np. do lasu, tam usiąść sobie i po włączeniu go i przypięciu kartki rysować do woli, pomimo braku komputera.

Następnie jeśli chcemy szybko wysłać nasz rysunek, musimy połączyć się (bluetooth) z urządzeniem mobilnym posiadającym aplikację Inkspace i z niej możemy wysłać nasz rysunek, jako pdf, png, jpg, krzywe czy psd.

Lub gdy wrócimy do domu, możemy go podpiąć do komputera kabelkiem i zassać do Inkspace nasze rysunki i  np. wyeksportować je jako plik .svg by móc dopieścić obrazek np. w Affinity Designerze lub Adobe Ilustratorze, lub innym programie obsługującym krzywe i format .svg.

Efekt w postaci pdf, czy .jpg jest przyzwoity, ale pazur pokazuje dopiero jako wersja .psd lub .svg

Jak to wygląda w rzeczywistości pokażą te dwa pliki:

Pierwszy to skan papierowego rysunku

Drugi (do pobrania) – to tenże rysunek tylko wyeksportowany z tabletu w formacie .svg (rysunku w innym celu niż test, nie wolno używać bez zgody właściciela!!!).

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.